כיצד אבחר את שם הדומיין שלי?

האם אי פעם חשבתם כמה אנשים חושבים, בדיוק, על אותו שם דומיין שאותו אתם מעוניינים לרכוש... ואפילו בו זמנית, יחד איתכם?
הראשון שמבצע רכישה, בפועל, הוא כמובן גם היחיד שנהנה מה"עוגה", בעוד האחרים ממשיכים להתלבט, או נאלצים להתפשר על שמות מתחם חלופיים.

בחירת שם דומיין מתאים ומוצלח אינה קשה; מציאת דומיין פנוי, בהתאם לבחירה זו, קשה פי כמה ולא פעם, גם, מתסכלת, כאשר התחושה היא שכל השמות, שאני אוהב ומתאימים לי, תפוסים. יחד עם זאת, חיפוש מעמיק, המביא בחשבון את כל החלופות האפשריות, שעליהן חשבתי מראש ע"פ סדר עדיפות, מניב בסופו של דבר בחירה ורכישה מוצלחות.

לפיכך, אם יש בראשכם רעיון לשם דומיין מוצלח, מבחינתכם, אל תהססו ואל תשתהו!

גשו ותפסו את הדומיין, לפני שאחר יקדים לעשות זאת, לפניכם.

זכרו – רכישת דומיין אינה יקרה ושווה לכל נפש, כל עוד הוא פנוי; אין כל נזק בשריון שם כזה, גם אם אין בכוונתכם לעשות בו שימוש לעסק המקוון שלכם, בעתיד הנראה לעין.

 

מאחר שעליכם להחליט על שם דומיין, לפני השקת האתר באוויר, נדרשים לגביו חשיבה ותכנון מוקדם, על מנת להימנע מחרטות, מאוחר יותר.

קיימים מספר גורמים, שיש לבחון ולקחת בחשבון, לפני ביצוע הרכישה, בפועל:

-         בחירת הסיומת המועדפת (.co.il, .org.il, .com, .net וכיוב').

-         הגדרת המטרה של אתר האינטרנט. 

-         מילות מפתח מיוחדות, שבהן יש עניין להתמקד. 

-         לאיזו תקופה יירכש הדומיין.

-         היכן יירכש הדומיין.

-         האם נדרשת, בנוסף, רכישת השירות של חיסיון נתונים מזהים (Domain’s Privacy ).

 

בכל שיטה שתבחרו לרכו שאת הדומיין שלכם, וודאו שיתאים לתחום העיסוק של האתר, שיהיה קצר ככל הניתן, קל לזיכרון ושימשוך משתמשים פוטנציאליים להקליק עליו ולהיכנס לאתרכם.

זכרו, תמיד, לחשוב על המשתמש הפוטנציאלי הממוצע; אם בקהל המטרה שלכם כלולים לקוחות מכל השכבות, הקפידו לבחור שמות פשוטים לשימוש וקלים להיגוי וכתיבה. הקפדה כזו, עשויה למנוע שיבושים באיות השם והקטנת זמן התעסקות ועלויות תחזוקה, שמקורן בהבהרות טלפוניות ובהסברים מיותרים.

דמיינו, לעצמכם, את המאמץ הנדרש להקלדת הדומיין: palaeodenndrology.com!

לנוכח האמור, רכשו שם דומיין, רק, לאחר שהתייעצתם עם מספר אנשים קרובים לכם ושמעתם מהם, האם הדומיין, שבו אתם מתעניינים, קליט ונוח לשימוש.