מהו אישור SSL?

על מנת להיות מסוגלים להשתמש בפרוטוקול SSL, שרת האינטרנט מחייב את השימוש ב אישור SSL.
כאשר תבחרו להפעיל SSL בשרת האינטרנט שלכם, תתבקשו לענות על מספר שאלות לגבי הזהות של אתר האינטרנט שלכם ושל החברה.

אישור SSL הוא קוד קצר בשרת האינטרנט שלכם, המספק אבטחה לתקשורת באינטרנט. ניתן להשוות זאת להטבעת חותם על מעטפה קודם שליחתה בדואר. כאשר הדפדפן מתחבר לאתר מאובטח, הוא ישלוף את אישור ה-SSL של האתר ויבדוק שלא פג תוקפו, שהוצא על ידי גורם מאשר המהימן על הדפדפן, וכי הוא בשימוש על ידי אתר האינטרנט, שלשמו הופק . אם אחת מהבדיקות הללו נכשלת, אזי הדפדפן יציג אזהרה למשתמש הקצה, ליידוע כי האתר אינו מאובטח באמצעות SSL.

בדרך כלל, אישור ה-SSL יכיל את שם הדומיין, שם החברה, כתובת, עיר, ומדינה. האישור יכלול, בנוסף, את תאריך תפוגת האישור, ופרטי הגורם המאשר האחראי על הנפקתו.

אישור SSL מייצר אמון, מאחר שכל אישור SSL מכיל מידע מזהה;בבקשת אישור SSL, צד שלישי, אשר נקרא (Certification Authority (CA, כגון Thawte, GeoTrust או Verisign, מאמת את המידע המזהה של הארגון ומפיק אישור ייחודי, עבורכם, עם מידע זה.

הצרכנים למדו לשייך את אייקון "מנעול הזהב" (golden padlock), שמופיע בתוך תצוגת הדפדפן שלהם, כסימן של אמון באתר האינטרנט. לחיצה על אייקון המנעול יציג את אישור ה-SSL שלכם ואת הפרטים אודותיו. אישורי SSL מונפקים הן לחברות והן ליחידים, הרשומים כעסק.

עובדה פשוטה זו, מאפשרת לעסקים מקוונים את ההזדמנות למנף רמת אמון מוגברת זו, ולהפוך את המבקרים ללקוחות משלמים.