מה זה VPS ?

שרת וירטואלי פרטי (Virtual Private Server - VPS) נחשב, כיום, כאחת ההתפתחויות האחרונות בעולם אירוח האתרים. ה-VPS נותן למשתמש את כל היתרונות של החזקת שרת ייעודי, משלו, ללא המחיר הגבוה, המעיק מידי חודש.

אם יש לכם אתר אינטרנט, הנמצא בשלבי צמיחה, או שאתם, פשוט, צריכים שרת חזק יותר ואמינות הפעלה גבוהה,  אזי ה-VPS עשוי להתאים לכם.

ה-VPS הוא פלטפורמה טכנולוגית, המאפשרת לספק שירותי אירוח האתרים לחלק שרת יחיד למספר מכונות "וירטואליות", המקושרות כולן באופן עצמאי לאינטרנט. כמו בפתרון אירוח משותף (Shared Hosting), עלות החומרה והתוכנה מחולקת על פני כל הלקוחות אשר חולקים את השירותים, אבל בשונה מאירוח משותף  ב-VPS, מספרם הוא קטן מאוד. חלוקת העלות בקרב מספר לקוחות מאפשרת לעסקים קטנים לנצל את הפונקציונליות של השרת הייעודי בעלות חודשית הדומה לזו של חבילות ריסיילר גדולות באירוח משותף.

אירוח אתרים על שרת וירטואלי פרטי מהווה חלופה חכמה בין אופציית האירוח המשותף ואופציית השרת הייעודי; זהו יותר מאירוח על שרת שיתופי ומעט פחות מאירוח על שרת ייעודי. אם אופציית האירוח המשותף איננה מספיקה, והשרת הייעודי חזק מדי או יקר מידי, אזי שרת וירטואלי פרטי (VPS) הינו המענה.

אם נגדיר את ה- VPS בפשטות, הרי שמדובר בשרת אחד הפועל מתוך שרת אחר, תוך שהוא נראה, "מרגיש" ופועל כשרת ייעודי, לכל דבר ועניין, להוציא העובדה שהוא  חולק את החומרה עם מספר שרתים ווירטואליים נוספים.