מאפיינים כלליים באחסון אתרים

ככל שעולה מספר האתרים, כן עולה, בקצב מהיר ביותר, השימוש בשירותי אחסון.

אנשים פונים לאינטרנט לצורך קבלת מידע והרחבת הידע; איתור מידע כרוך בחיפוש של שניות אחדות וכל התוכן המבוקש מוגש, אל לפני העיניים, ממוין ומעודכן.

אירוח או אחסון אתרים נועד, באופן כללי, לצורך פרסומם ברשת האינטרנט.

אם אתם בונים אתר, משלכם, יהיה עליכם לאתר, עבורו, שירותי אחסון, עליהם תוכלו לטעון את תוכנו, כך שגולשים מכל מקום יוכלו לראות אותו, ברשת, בכל רגע נתון.

שירותי אירוח אתרים נועדו להקטין למינימום את זמן העלאת התוכן של אתרים, המאוחסנים עליהם, עם כניסה לאתר והם מסופקים ע"י חברות המתמחות באירוח אתרים, או ע"י ספקיות האינטרנט.

כשאתר חדש מושק לאוויר, מעוניין בעליו – אדם פרטי או חברה, להביא את תוכנו, את מסריו, ואת המוצרים ו/או השירותים, המסופקים על ידו, לידיעת קהל רלוונטי, רחב ככל האפשר. לצורך משימה זו, הוא זקוק לחברה המתמחה באירוח אתרים. חברה כזו תברר אץ הצרכים של הלקוח ותציע חבילת אחסון, שתתאים לדרישות הספציפיות של האתר (נפח, תעבורת נתונים, סוג שרת וכיוב'), על מנת שיוכל להיות מוצג ומפורסם ברשת (World Wide Web ).

בנית האתר ועיצובו ולאחר מכן, אחסונו בשרת, על מנת שייראה ברשת האינטרנט, הינם שתי פעולות נפרדות הדורשות צעדים ומשאבים שונים למימוש.

ספק שירותי אחסון אתרים טוב יציע חבילת שירותים, הכוללת בנוסף, גם, רישום דומיין חדש וקישורו לחבילת האחסון; על ידי כך, הופכת עבודת הלקוח לקלה ופשוטה מאוד, כאשר כל שעליו לעשות הוא לפרט בפני חברת ההוסטינג את הצורך הספציפי שלו, וזו תחל בעבודתה...